WordPress Sayfa Şifreleme


413

Sadece yakın arkadaşlarınız veya aileniz için bir blog yazısı yazmayı hiç düşündünüz mü? Alternatif olarak, neden WordPress sitenizde yalnızca editörler için bir makale oluşturmuyorsunuz?

WordPress, çoğu aceminin bir içerik yayınlama aracı olarak görmezden geldiği, birkaç temel içerik görünürlük seçeneğiyle birlikte gelir. Bu makalede, WordPress Sayfa ve İçerikler nasıl şifrelenir veya WordPress’te nasıl gönderi yayınlanacağınızı öğreneceksiniz.

WordPress Sayfa Şifreleme
WordPress Sayfa ve İçerikler Nasıl Şifrelenir ?

WordPress Sayfa Şifreleme ve İçerikleri Nasıl Şifrelersiniz ?

Makaleler oluştururken, varsayılan olarak Herkese Açık olan Görünürlük adlı bir ayar vardır. Düzenle’ yi tıklarsanız Parola Korumalı ve Özel gibi seçenekleri görürsünüz. Gönderinize bir parola eklemek için “Parola Korumalı”ya tıklamanız yeterlidir. Bu gönderiye yalnızca arkadaşlarınız, aile üyeleriniz veya şifrenizi paylaştığınız diğer kişiler erişebilecekler.

Özel seçeneğine tıkladığınızda ise yalnızca WordPress sitenizdeki Editör veya Yönetici düzeyinde kullanıcı rollerine sahip oturum açmış kullanıcılar, bu içeriği görecekler.

Benzer yöntem, WordPress’te bir sayfayı parolayla korumak için kullanılabilirsiniz.

Şifre Korumalı Gönderiler Ana Sayfadan ve Arşivden Nasıl Kaldırılır ?

Parola korumalı tüm gönderileriniz sitenizin ana sayfasında veya içeriğinizin geri kalanıyla birlikte arşivlerinde görüntülenebilmektedir. Tamamen gizlemek istiyorsanız bu kodu temanızın function.php dosyasında veya siteye özel bir eklentide kullanın.

// Hide protected posts
 
function exclude_protected($where) {
  global $wpdb;
  return $where .= " AND {$wpdb->posts}.post_password = '' ";
}
 
// Where to display protected posts
function exclude_protected_action($query) {
  if( !is_single() && !is_page() && !is_admin() ) {
    add_filter( 'posts_where', 'exclude_protected' );
  }
}
 
// Action to queue the filter at the right time
add_action('pre_get_posts', 'exclude_protected_action');

Hepsi bu kadar. Şifre korumalı gönderileriniz sitenin ana sayfasında veya arşivlerinde görüntülenmeyecektir. Şifreye sahip kullanıcılara, içeriğinizin URL’si gönderilebilirsiniz.

Bu içeriğimizi, WordPress makalelerinizi parolayla koruma konusunda faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Ayrıca, kullanıcıların kaydolmasını gerektirmeden parola korumalı bir WordPress sitesinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek de ilginizi çektiğini umuyoruz.

İçeriğimiz ile ilgili herhangi bir sorunuz ve ya yapamadığınız bir konu olması durumunda, yorum yazarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Yazılarımızı beğeniyor ve sitemizi desteklemek istiyorsanız, içeriklerimizi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.


0 Comments