En İyi WordPress Eklentileri 2021


422

WordPress‘ in bu kadar popüler olması ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen CMS sistem olmasının başlıca sebebi, bir birinden bağımsız binlerce eklentiye sahip olmasıdır. Bu kadar çok eklentiyi bünyesinde barındırıyor olması da bazen kullanıcıların hangisini yüklemesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaratabiliyor.

Hangi eklentiyi yüklemeniz gerektiği konusunda kararsızsanız ve eklentilere, WordPress.Org Ücretsiz Eklenti Dizininden göz atabilirsiniz.

İçindekiler

Hangi eklentileri yüklemeniz konusunda bir fikir sahibi olabilmeniz için, sitenizde bulunması gerektiğini düşündüğümüz En İyi 10 WordPress Eklentisini sizin için listeledik.

En İyi WordPress Eklentileri

  1. WooCommerce
  2. Yoast SEO
  3. W3 Total Cache
  4. JET Pack
  5. Contact Form 7
  6. Google Analytics Dashboard for WP (GADWP)
  7. Imagify Image Optimizer
  8. WP Touch
  9. Broken Link Checker
  10. NextGEN Gallery

1. WooCommerce

WooCommerce - En İyi WordPress Eklentileri
WooCommerce

Tüm piyasada yer alan e-ticaret sitelerinin neredeyse yarısının alt yapısını WooCommerce oluşturmaktadır. E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için , en popüler WordPress eklentisidir. Bu sebeple En İyi WordPress Eklentileri listemizin birinci sırasında yer alıyor.

E-ticaretin her geçen gün popülerleşmesi ve işini internet dünyasına taşımak isteyenler için; WooCommerce ile bir site kurmak çok kısa zaman almaktadır. Hızlı kurulabilmesinin yanı sıra; WordPress eklentileri ile entegre şekilde çalışabilmesi ve çeşitli ödeme sistemleri alt yapılarına izin vermesi sebebiyle, popülerliği her geçen gün artmaktadır.

2. Yoast SEO

Yoast SEO - En İyi WordPress Eklentileri
Yoast SEO

Arama Motoru Optimizasyonu siteler için olmazsa olmazdır. SEO optimizasyonu için en iyi WordPress eklentisi olarak görülen Yoast SEO, arama için optimize edilmiş, kaliteli içerikler üretmenize yardım eder.

Sitelerinizin ön plana çıkması için SEO en önemli göstergedir. Bu yüzden sitenizde en iyi SEO eklentisini kullanmak size fayda sağlayacaktır. Yoast SEO sayesinde, sitenize girdiğiniz içeriklerin kalitesini ve okunabilirliğini de değerlendirme fırsatınız olacak.

Ücretsiz bir eklenti olarak sunulan Yoast SEO’ nun, Premium versiyonu ise $69′ a satılmaktadır.

3. W3 Total Cache

W3 Total Cache - En İyi WordPress Eklentileri
W3 Total Cache

İnternet sitenizin yavaş açılması, hem sitenize gelen ziyaretçi sayısının hem de sitenizin aramalarda ki sıralamasını etkiler. Fakat bu duruma düşmemeniz için W3 Total Cache sizin en büyük yardımcınız olacaktır. W3 Total Cache, bir ön bellekleme sistemidir. Bu sayede, sitenizde yer alan sayfaları, ziyaretçilerin bilgisayarına kaydeder. Bu nedenle, sitenizin daha sonraki ziyaretlerde daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlar.

4. JET Pack

JET Pack
JET Pack

Siteniz için gerekli bir çok işlevi içeriğinde barındıran, en iyi WordPress eklentilerinin başında JET Pack gelir. Sitenizin trafiğini izlemek, sitenizi daha güvenli hale getirmek hatta daha fazla trafik sağlamak gibi, bir çok ek modülden oluşan bir eklentidir.

Ücretsiz olarak sunulan eklentinin, ekstra modülleri de sitenize kurmanızı sağlayan ücretli versiyonu bulunmaktadır.

5. Contact Form 7

Ziyaretçileriniz başka bir deyişle, müşterileriniz ile iletişim kurmanın en iyi yollarından biri iletişim formlarıdır. Contact Form 7‘ de sitenizde tamamen sizin istediğiniz özelliklerde, iletişim formlarının sadece bir kaç tık ile oluşturmanızı sağlar.

6. Google Analytics Dashboard for WP

Sitenizi analiz edebilmek, artı ve eksilerini görebilmek, diğer siteler ile kıyaslayabilmek, rekabetçi internet dünyasında oldukça önemlidir. Bu yüzden, Google Analytics Dashboard for WP, sitenizi en iyi şekilde analiz edebilmeniz için size yardımcı olacaktır.

7. Imagify Image Optimizer

Mobil dünyanın gelişmesi ve öneminin artması ile birlikte, sitenizin ziyaretlere geç cevap vermesi, ziyaretçiler için kabul edilebilir bir durum değildir. Sitenizin yavaş açılmasının, en büyük sebeplerinden biri de, boyutu büyük resimlerden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı, Imagify Image Optimizer, sitenizde ki resimleri, optimize ederek, size yardımcı olur.

8. WP Touch

Mobil dünyanın gelişmesi aynı zamanda, akıllı telefonların yaygınlaşmasından dolayı ihtiyacımız olan eklentilerden WpTouch. Responsive tema kullanmıyorsanız, Web sitenizin, mobil ziyaretçilere uygun hale dönüşmesini Wp Touch eklentisi ile sağlayabilirsiniz.

9. Broken Link Checker

Siteniz çok fazla eksik ve ya hatalı link içeriyor ise Arama Motorları bu durumu iyi karşılamaz. Bu yüzden, Broken Link Checker ise sitenizde 404 hatasına sebep olabilecek olan bağlantıları arar. Sitenizde gerçekleştirdiği taramalar ile size rapor sunan eklenti, bağlantıları düzenlemeniz konusunda, yardımcı olacaktır.

10. NextGEN Gallery

Sitenize resim, video ve içerik eklemek ile diğer sitelerin önüne geçebilmek, her zaman mümkün olmayabilir. Fakat, içeriklerinizi farklı şekillerde sunmak ve fark yaratmak da önemlidir. NextGEN Gallery, WordPress siteleriniz için galeri oluşturmanıza ve resimleri farklı stillerde sunmanızı sağlar.


2 Comments