En İyi Ücretsiz WordPress Temaları 2021


430

En iyi ücretsiz WordPress temaları arıyorsanız, doğru noktaya geldiniz. WordPress.org’ da ki binlerce ücretsiz temaya göz atmanızı çok daha kolay hale getirmek için, hem web hem de mobil demo sayfalarının ekran görüntülerini içeren, WordPress için en sevdiğimiz ücretsiz blog temalarımızdan on tanesini seçtik.

Bu yazıda, en iyi on ücretsiz WordPress blog temasına bakacağız, ana özelliklerini vurgulayacağız ve bir sonraki blog projeniz için her birini neden kullanmanız gerektiğini önereceğiz. Başlayalım!

İçindekiler

10 En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

1. Neve

Neve - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Neve – Web
Neve - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Neve – Mobil

Neve, hemen hemen her web sitesini oluşturmak için kullanılabilecek, temel bir başlangıç ​​temasıdır. Özellikle, şimşek kadar hızlıdır ve benzersiz ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirmek çok kolaydır. Aşağıdakiler ana özelliklerinden bazılarıdır:

 • Kompakttır ve mobil cihazlarda iyi çalışır.
 • Temanın yapısı ve kodu arama motorları için tasarlanmıştır.
 • Düzenleme yaparken gerçek zamanlı ayarlamaları görebilirsiniz.

Dahası, neredeyse en yaygın sayfa oluşturucuların tümü ile entegre olur ve denklemden kodlama uzmanlığı ihtiyacını ortadan kaldırır. Ek olarak, tek tıklamalı eğitim şablonları, hızlı bir şekilde kurulup çalıştırmayı kolaylaştırır.

Bu yüzden, WordPress blogunuzu tam spesifikasyonlarınıza göre özelleştirmek için, en iyi ücretsiz WordPress temaları listesinin başındadır..

2. OceanWP

OceanWP - WordPress Tema
OceanWP – Web
OceanWP - WordPress Tema
OceanWP – Mobil

Bir sonraki blog platformunuz için göz önünde bulundurmanız gereken harika bir tema, OceanWP. Yalnızca temiz ve hızlı değil, aynı zamanda özelleştirilmeye hazır, geliştirici dostu bir kod tabanına sahiptir. Öne çıkan bazı noktalara bir göz atın:

 • Geniş bir uzantı kitaplığı ile herhangi bir kod yazmadan temanın özelliklerini genişletebilirsiniz.
 • Tablet ve mobil cihaz ayarlarını özelleştirmenize izin verir.
 • Son olarak, en sık kullanılan sayfa oluşturucularla uyumludur (Elementor ve Beaver Builder gibi.)

Dahası, kullanıma hazır, kullanım kolaylığı ve özelleştirme potansiyeli göz önüne alındığında, blog yazmak için mükemmel bir WordPress teması olarak kabul edilecektir. Ayrıca, ücretli sürümü yoktur, tüm özellik kümesine erişebilirsiniz.

3. Astra

Astra - WP Temaları
Astra – Web
Astra - WP Temaları
Astra – Mobil

Bir sonraki, temamız, basit ve özelleştirilebilir bir web sitesi geliştirmek için mükemmeldir. İçeriği sergilemek ve çevrimiçi ürün satmak için hoş bir sadeliği var. Birlikte, ana özelliklerinin listesine göz atalım:

 • Premium eklentilerle kişiselleştirilebilirsiniz.
 • Tema AMP‘ye hazır, yani kutudan çıkar çıkmaz mobil cihazlarda iyi çalışıyor.
 • Özellikle, çevrimiçi mağazalar için WooCommerce uyumludur.

Astra’nın önceden oluşturulmuş sitelerden oluşan geniş kitaplığı, diğer ücretsiz WordPress blog temalarına kıyasla blog siteniz için doğru görünümü ve hissi bulmayı çok kolaylaştırır. Ancak, e-ticarete dalmak isteyen bloglar için de mükemmel bir temadır. Lakin Tema ücretsizdir. Ancak yıllık 59–249 ABD Doları tutarında ücretli bir sürümü vardır.

4. Poseidon

Poseidon - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Poseidon – Web
Poseidon - WordPress Temaları
Poseidon – Mobil

Poseidon, özellikle de net ve ilgi çekici görsellerle birleştirirseniz, içeriğinizi sergilemek için mükemmele yakın bir temadır. Bunun yanında, bol miktarda negatif boşluk bulunan tam ekran bir resim karuseline sahiptir. Bu nedenle, karma içerikli bloglar için uygundur çünkü tasarım, gönderilerinizin ve fotoğraflarınızın parlamasını sağlar. Temanın bazı ana özelliklerine bir göz atalım:

 • Tüm ekranı dolduran bir karuseli vardır.
 • Tarz düzenli ve anlaşılır.
 • Negatif alan kullanırsanız içeriğinizin okunması daha kolay olacaktır.

Ücretsiz bir WordPress blog temasıdır. Bununla birlikte, 72,00 $ karşılığında premium bir sürüme yükseltebilirsiniz.

5. Hemingway

Hemingway
Hemingway – Web
Hemingway
Hemingway – Mobil

Hemingway, blog sayfalarına uygun, iki sütunlu bir biçime sahiptir. Bununla birlikte, içeriğinizi her şeyin üzerinde tutan bir düzen ile basit ve temizdir. Aşağıdakiler ana özelliklerinden bazılarıdır:

 • Temel iki sütunlu stil.
 • Tam genişlikte bir başlık resmine sahip paralaks kaydırmalı bir resim.
 • En karmaşık özellikler hariç tümü için özelleştirme için bolca alan vardır.

Kısacası, bu tema, bir dizi blog sitesi için uygundur çünkü basit bloglar için yeterince basitken daha karmaşık olanlar için yeterince genişletilebilir. Bu listedeki diğer birçok temanın aksine, premium bir sürüme sahip değildir. Bu yüzden, bütçe bilincine sahip blogcular için iyi bir alternatif yapar.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları İndir

6. OlsenLight

Olsen Light
Olsen Light – Web
Olsen Light
Olsen Light – Mobil

Yaşam tarzı blogu geliştirmek için mükemmel bir alternatiftir. (Moda veya seyahat gibi niş siteler için). Çok sayıda özelleştirme seçeneğine ek olarak, sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi size sağlamaya yardımcı olmak için bir dizi özel widget ile entegre olur. Niteliklerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Tema çok uyarlanabilir ve kullanımı basit.
 • Yaygın sayfa oluşturucuların çoğu ile çalışır.
 • Blogunuza ‘üst düzey bir parlaklık’ kazandıracak varsayılan bir şablon.

Olsen Light, sofistike ve iyi tasarlanmış bir web sitesi yapmanın mükemmel bir yoludur. Yaşam tarzı blogları zaten listelenmiştir, ancak aynı zamanda ürünleri öne çıkaran teknik bloglar için de harika bir seçenektir.

7. Lovecraft

Lovecraft
Lovecraft – Web
Lovecraft
Lovecraft – Mobil

İki sütun stiline sahip başka bir tema da Lovecraft. Edebi adından, özellikle blog yazarları için planlandığı anlaşılıyor. Bununla birlikte, tam genişlikte bir başlık resmine sahiptir. Öne çıkan bazı noktalara bir göz atın:

 • Özellikle blog yazarları için iki sütunlu bir tema geliştirilmiştir.
 • Ana sayfada tam genişlikte bir başlık göreceksiniz.
 • Son olarak, Web sitenizin görsel çekiciliğini daha da artırmak için özel vurgular, simgeler ve stiller mevcuttur.

Blogunuz bu stille kısa sürede çalışır durumda olacak. Minimalist estetiği, uzun yazılara ve güzel resimlere çok iyi uyum sağlar.

8. Writee

Writee - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Writee – Web
Writee - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Writee – Mobil

Kişisel blogların yanı sıra yemek, seyahat, moda ve diğer yaşam tarzı konuları hakkında bir çok harika içerik için iyi bir seçimdir. Aşağıdakiler ana özelliklerinden bazılarıdır:

 • İlk olarak, küçük ekranlara iyi uyan bir stil.
 • İçeriğinizi vurgulamak için tam genişlikte bir kaydırıcı kullanın.
 • Kenar çubuğunuzu özelleştirmenize yardımcı olmak için temaya birkaç özel widget dahil edilmiştir.

Bu temanın benzersizliği, varlığının sadeliğini gizlemesidir. Başka bir deyişle, Writee harika görünüyor ve içerik geliştirme üzerinde çalışmaya hemen başlamanıza yardımcı oluyor. Bu yüzden, yeni site sahipleri için mükemmel. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç premium planı vardır. Tek site lisansı 34,99 ABD doları, beş siteli lisans 99,99 ABD dolarıdır.

9. Tracks

Tracks
Tracks – Web
Tracks - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Tracks – Mobil

Diğer ücretsiz WordPress blog temalarına kıyasla, Tracks‘in karanlık ve minimalist bir stili ve ayırt edici bir varsayılan görünümü vardır. Minimalist tarzı, fotoğrafçılık, blog yazarlığı ve dergi web siteleri için idealdir. Niteliklerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Metin ağırlıklı bloglar için uygun olan temel bir arayüz.
 • İçerik oluşturuculara hitap edecek görsel tabanlı içerik de öne çıkıyor.
 • WooCommerce, tema tarafından desteklenmektedir.
 • Genel olarak, koyu renk düzenine sahip, görüntü ağırlıklı bloglar için iyi bir alternatiftir.

Renkli ve siyah beyaz fotoğrafçılık da öne çıkacaktır. Parçaların kullanımı ücretsizdir, ancak özelleştirme seçeneklerinizi genişletmek için kullanılabilecek birkaç premium yükseltme vardır.

10. Hueman

Hueman - En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
Hueman – Web
Hueman
Hueman – Mobil

Son olarak, Hueman, listemizdeki son temadır ve şık ve özelleştirilebilir bir tarzı vardır. Ayrıca, hareket halindeyken okuyuculara hitap edecek şekilde, mobil uyumludur. İşte en önemli özelliklerinden bazıları:

 • Piyasadaki en popüler ücretsiz WordPress blog temalarından biri.
 • Üç sütunlu stil, çok çeşitli içeriği görüntülemenize olanak tanır. Mimari uyarlanabilir ve uyarlanabilir.
 • Özellikle, Hueman, gösterilecek çok sayıda içeriğe sahip blog web siteleri için iyi bir seçim olabilir.
 • Mimarisi, okuyucuları web’de tutmak için “bağlantılı makaleler” stratejisi kullanan bloglar için mükemmel olacaktır.

Diğer birçok tema gibi mevcut bir premium sürüme sahiptir.

Son Düşünceler – ” En İyi Ücretsiz WordPress Temaları “

Web sitenizi tasarlarken, seçebileceğiniz birkaç farklı ücretsiz WordPress blog teması vardır. Kolay, mobil uyumlu ve özelleştirilebilir en iyiler arasındadır. Ne olursa olsun, doğru temayla blogunuzu hemen çalışır duruma getireceksiniz.

Örneğin Neve, hafif ve tamamen özelleştirilebilir bir seçenektir. Öte yandan Poseidon ve Writee, içeriği telaşsız bir şekilde vurgulamak isteyen kolay bloglar için uygundur. Elbette, hangisini seçeceğinize kişisel tercihleriniz ve yazdığınız blog türüne göre karar verilecektir, bu yüzden etrafınıza bir göz atın ve kendiniz karar verin!


2 Comments