En İyi WordPress Kullanıcı Kayıt Eklentileri


436

WordPress sitenizin ziyaretçilerinin, kaydolmasını sağlamanın bir yolunu mu arıyorsunuz ? Kullanıcılarınız, WordPress kullanıcı kayıt eklentileri kullanarak yorum bırakmak, gönderi eklemek, premium içeriğe erişmek ve daha fazlasını yapmak için hesaplar oluşturabilirler.

Bu yazıda sitenizde kullanabileceğiniz En İyi WordPress Kullanıcı Kayıt Eklentilerini inceleyeceğiz.

İçindekiler

Neden WordPress Kullanıcı Kayıt Eklentileri Kullanmalıyız ?

Ziyaretçileriniz, bir WordPress kullanıcı kayıt eklentisi kullanarak, web sitenizde hesap oluşturabilirler. WordPress, kullanıcı kayıtlarını yönetmek için yerleşik araçlarla birlikte gelir. Ancak, çok kısıtlıdır ve kullanıcılara yalnızca sitenizin yönetici bölümüne erişim sağlar.

Bir kullanıcı kayıt eklentisiyle özel kayıt ve oturum açma formları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı işlevlerini kolayca yapılandırabilirsiniz. Bu sayede, tüm kullanıcı kayıt işlemleri üzerinde daha fazla esnekliğe ve kontrole sahip olacaksınız.

Aynı zamanda, daha güvenlidir ve spam hesapların önlenmesine yardımcı olur.

Web sitenizi ziyaret edenlerin bir kaç nedenden dolayı kaydolması gerekebilir:

 • Premium içeriğe erişim elde etmek için,
 • Yalnızca abonelerin erişebileceği bir çevrimiçi mağaza sahibiyseniz,
 • Kullanıcıların, yönetici paneline erişim izni vermeden kayıt olmasına ve içerik eklemesine izin vermek için,
 • Yalnızca üyelerin girebildiği, çevrimiçi bir topluluğa sahipseniz,
 • Onaylı kullanıcılara indirimler ve kuponlar veriyorsanız,
 • Kullanıcıların web sitenizde yorum bırakmaları ve başka işlemler yapabilmeleri için kayıt olmaları gerekiyorsa,

Bununla birlikte, kendi WordPress siteniz için, en iyi WordPress kullanıcı kayıt eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. WPForms

WPForms, en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Bu yüzden, kullanan 4 milyondan fazla WordPress sitesi ile son derece kullanıcı dostudur. Eklentinin ücretsiz sürümü, basit form alanları, spam güvenliği ve e-posta uyarıları gibi iletişim formu özelliklerini içerir.

Ancak, özel bir kullanıcı kayıt sayfası oluşturmak için Kullanıcı Kayıt Formu eklentisini içeren premium sürüme ihtiyacınız olacak.

 • Bu eklenti ile kolayca özel kullanıcı kaydı ve giriş formları oluşturabilirsiniz.
 • Kullanıcılarınızın, WordPress platformunuzda bir hesap oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • Kayıt formlarınız beğeninize göre özelleştirilebilirsiniz.
 • Kullanıcı adı ve biyografisi gibi alanları düzenleyebilirsiniz. Farklı kullanıcı işlevlerine yetki verebilirsiniz.
 • Manuel yönetici onayı veya e-posta doğrulama bağlantısı ile spam güvenliği de yerleşiktir.

2. Formidable Forms

Formidable Forms, endüstrinin en gelişmiş WordPress form oluşturucusudur. Bu sayede, sürükle ve bırak ara yüzünü kullanarak anketler, testler, ödeme formları ve daha fazlasını içeren gelişmiş formlar oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca bu eklenti ile iş panosu listeleri, dizinler, akıllı hesaplayıcılar da oluşturabilirsiniz. En kullanıcı dostu form oluşturucu değildir. Ancak, çok fazla kontrol ve özelleştirmeye ihtiyaç duyan ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Business ve Elite planları ile WordPress sitenize kolayca kayıt formları ekleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıların profillerini doğrudan web sitenizin ön sayfasında kaydetmelerine ve güncellemelerine olanak tanır.

Özel parola sıfırlama sayfaları, kullanıcı takma adı alanları, formları kullanıcı verileriyle otomatik doldurma ve özel geliştirici seçenekleri, mevcut gelişmiş seçeneklerden yalnızca birkaçıdır.

Bir başka harika özellik, kullanıcıların doğrudan sitenizin üzerinden, bir alt site oluşturabilmesidir.

3. MemberPress

En iyi WordPress üyelik eklentisi MemberPress‘dir. Kullanımı kolaydır ve WordPress’te bir üyelik sitesi kurmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte gelir.

Eklentiyi kurduktan sonra kullanıcı kaydına izin vermek yalnızca birkaç tıklama alır. Üyelik için teşekkür, hesap ve giriş sayfalarının tümü, eklenti tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Yeni kullanıcıları kolayca kaydetmenin yanı sıra, mevcut kullanıcılarınızı görmenize, tarihe göre sıralamanıza ve hatta profillerini düzenlemenize olanak tanıyan gelişmiş kullanıcı yönetimi özelliklerine sahiptir.

Ayrıca yeni kullanıcılara otomatik karşılama e-postaları gönderebilirsiniz veya onları bir karşılama sayfasına yönlendirebilirsiniz. Özel kısa kod, kayıt formlarını web sitenize dahil etmeyi kolaylaştırır.

MemberPress, üçüncü taraf bir eklenti kullanarak, WooCommerce ile kolayca entegre edilebilir. Bunun yanı sıra üyelere özel bir e-ticaret mağazası, WooCommerce giriş formları ve yeni kullanıcı kayıt e-postaları oluşturmak için kullanabilirsiniz.

MemberPress, birçok web sitesi sahibi tarafından çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için kullanılmaktadır.

4. WP User Manager

WP User Manager, özelleştirilebilen ücretsiz bir WordPress kullanıcı kayıt eklentisidir. Hızlı kullanıcı kayıt formları oluşturmanıza yardımcı olur.

Bu eklenti son derece çok yönlüdür. WordPress kullanıcı kayıt sayfalarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Dahil edilen form kısa kodları, geliştirdiğiniz kayıt formlarını web sitenize bağlamak için kullanılabilirsiniz.

Ek özellikler arasında, kullanıcı profili sayfaları ekleme, yeni kullanıcı kayıt e-postaları gönderme, üye klasörlerini görüntüleme ve içerik kısıtlamaları ayarlama yeteneği bulunmaktadır.

Ayrıca, formlarınıza özel alanlar ekleme yeteneği, yerleşik e-posta kimlik doğrulaması, sağlar.

5. ProfilePress

ProfilePress, sitenizde herhangi bir yere yerleştirilebilecek kolay ön uç kullanıcı kayıt formları oluşturmanıza olanak tanıyan bir WordPress kullanıcı kayıt eklentisidir. Bu sayede, kullanıcı kayıt formlarınızı bloglarınızda, sitelerinizde, pop-up alanlarınızda ve kenar çubuğunuzda göstermek için dahil edilen kısa kodu kullanabilirsiniz.

Eklentinin ücretsiz sürümü oldukça basittir, ancak özel CSS ve HTML kullanılarak sitenizin tasarımına uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Kullanıcıları kayıt olduklarında, oturum açtıklarında veya çıkış yaptıklarında farklı bir sayfaya yönlendirmek için özel yönlendirmeler de kullanabilirsiniz.

ProfilePress, özelleştirilebilir şablonlar, sosyal medya ile oturum açma araçları, çok adımlı kayıt formları ve diğer özelliklerle premium bir sürüme sahiptir.

Bir e-ticaret mağazanız varsa, bu eklentinin WooCommerce entegrasyonu, kayıt ve hesap türlerinizi yönetmenize yardımcı olacaktır.

6. SeedProd

SeedProd, kullanan bir milyondan fazla site ile en yaygın sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucusudur. Bu sayede, tek bir kod satırı yazmadan, WordPress’te tamamen özel sayfalar oluşturmanıza yardımcı olur.

Eklenti, sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, güzel bir şablon kütüphanesi ile hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak önceden tasarlanmış parçalar içerir. Tamamen özelleştirilmiş bir açılış sayfası, yalnızca bir kaç tıklamayla oluşturabilirsiniz.

SeedProd, WPForms ile de uyumludur. Bir kayıt formu oluşturmak için WPForms‘u kullanabilirsiniz, ardından SeedProd sayfa oluşturucu ile özelleştirebilirsiniz.

Öte yandan premium sürüm, 100’den fazla profesyonelce hazırlanmış model, abone yönetimi araçları, ekstra içerik blokları, premium entegrasyonlar ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir.

7. OptinMonster

Piyasadaki en iyi e-posta yakalama eklentisi OptinMonster‘dır. Daha fazla tüketicinin abonelere ve ödeme yapan müşterilere dönüştürülmesine yardımcı olur.

En önemlisi, OptinMonster, doğru mesajı doğru kullanıcılara doğru zamanda iletmenize yardımcı olarak mümkün olan en yüksek dönüşümleri sağlar. Çeşitli benzersiz özelliklerin kilidini açmak için geliştirdiğiniz kayıt formlarını dahil etmek için WPForms‘u kullanabilirsiniz.

Örneğin, kullanıcı kayıt formunuzla pop-up‘lar oluşturabilirsiniz.

Exit-Intent® teknolojisi ile, bu açılır pencereler, bir kullanıcı web sitesinden ayrılmadan hemen önce görünecek şekilde planlanabilir. İçeriklerinizi sınırlayabilirsiniz. Bu harika bir özelliktir. İçeriğinize erişmek için kullanıcıların sitenize kaydolması ve bir hesap oluşturması gerekir.

Kullanıcı kayıt formlarınızın ne kadar iyi dönüştüğünü ve herhangi bir ziyaretçinin formu doldurulmadan önce terk edip etmediğini görmek için form izlemeye de izin verebilirsiniz. Dönüşümlerinizi artırarak, trafiğinizi artırmaya zaman harcamadan abonelerinizi ve satışlarınızı artıracaksınız.

WordPress Kullanıcı Kayıt Eklentileri, En İyisi Hangisi ?

Bu makalede bahsedilen WordPress eklentileri, çeşitli kullanıcı kayıt formları oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, en iyi WordPress kullanıcı kayıt eklentisi gereksinimlerinize göre belirlenecektir.

En basit çözümü arayan bir acemiyseniz, WPForms en iyi seçenektir.

Karmaşık kayıt formları oluşturmak isteyen bir geliştiriciyseniz, Formidable Forms en iyi seçenektir.

Hepsi bir arada bir WordPress üyelik çözümü istiyorsanız, bunu yolu MemberPress‘ tir.

WPForms, genel olarak en iyi WordPress kullanıcı kayıt eklentisidir. Form tasarımı ve izleme için SeedProd ve OptinMonster ile entegre olur, ayrıca bir kullanıcı kayıt formu oluşturucu ve kullanıcı yönetimi yazılımı sağlar.

Son Sözler – WordPress Kullanıcı Kayıt Eklentileri

En iyi WordPress kullanıcı kayıt eklentisi arayışınızda bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz. İncelediğimiz ve test ettiğimiz WordPress Kullanıcı Kayıt Eklentileri’ ni sizin için karşılaştırdık. Ancak, içerik ile ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda , yorum yazarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderimizi beğendiyseniz, sosyal medyada paylaşarak bize destek olabilirsiniz.


0 Comments